سفری به ایتالیا

سفری به ایتالیا

سفری به ایتالیا

Blog Article

ونیز، شهر رمانتیک کانال‌ها، گوندولاها و معماری رنسانس، مقصدی رویایی برای هر گردشگری است. این شهر که بر روی 118 جزیره کوچک در دریای آدریاتیک بنا شده، با خیابان‌های آبی‌اش که به جای جاده از آنها عبور و مرور می‌کنند، تجربه‌ای منحصر به فرد را به شما ارائه می‌دهد. قدم زدن در میان میدان‌ها و پل‌های تاریخی، گشت و گذار در کانال‌ها با قایق‌های گوندولا، تماشای معماری باشکوه و چشیدن طعم غذاهای لذیذ ایتالیایی، فقط بخش کوچکی از جذابیت‌های بی‌شمار این شهر افسونگر است. اگر مسافر تور ونیز هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. پاریس فرانسه ، ونیز و رم ایتالیا ، مادرید و بارسلون اسپانیا جزو محبوب‌ترین مقاصد گردشگری اروپا هستند که در ایران نیز طرفداران بسیاری دارند و درواقع سفر به این شهرها جزو آرزوها و رویاهای علاقه‌مندان به گردشگری است.
اغلب تصمیم برای برنامه‌ریزی یک سفر خانوادگی به رم ختم می‌شود چرا که این پایتخت تاریخ باستان با غذاهای خوشمزه و جاذبه‌های تحسین برانگیز هر گردشگری را مجذوب خود می‌کند. متناسب با مقطع تحصیلی فرزندتان می‌توانید او را به واتیکان یا کولوسئوم ببرید که اندوخته‌ای برای آینده‌ی علمی او باشد. در بین بازدیدها با خوراکی‌ های ایتالیایی مثل ژلاتو و پیتزای رومی از خود پذیرایی کنید. تور ۸ روزه ایتالیا آژانس ایوار، می‌توانید انتخاب خوبی برای بازدید از رم، فلورانس و ونیز باشد.
طبق گزارش امیگو معماری منحصر به فرد این شهرها، ساختمان‌ها و موزه‌های که نمایش دهنده تمدن بشریت هستند، در کنار طبیعت بسیار زیبا برخی از دلایل اصلی جذابیت این شهرهای زیباست.
اما با توجه به هزینه‌های سفر و شرایط خاص تهیه ویزای شنگن برای تور ایتالیا ، فرانسه و اسپانیا ، اگر بتوانیم به این شهر ها سفر کنیم بهتر است به نحوی برنامه ریزی کنیم که در طول سفر بتوانیم از مدت کوتاه سفر بهترین استفاده را ببریم و از مهمترین جاذبه های توریستی این شهرها دیدن کنیم.
در سراسر دنیا اهمیت خاصی به اروپا میدهند و شهرهای توریستی معروف اروپا در تمام طول سال پذیرای میلیون ها توریست از نقاط مختلف جهان هستند.
شرکت ایوار کارگزار تورهای خروجی بیش از ۱۰۰ شرکت خدمات مسافرتی در کشور است و اجرای بیش از 50 مسیر مختلف در طول هر فصل به مقصد اروپا (فقط در قسمت اجرای گروهی) با تکرار چندباره، ایوار‌ را در صدر فهرست اجرا کنندگان تور اروپا و تور روسیه در ایران قرار داده است. این پکیج‌ها مسیر‌های متنوعی از اروپای شرقی (مجارستان، جمهوری چک و ...) تا اروپای غربی (ایتالیا، فرانسه، آلمان و ...) و منطقه‌ی اسکاندیناوی (فنلاند، نروژ، دانمارک و سوئد) را در برگرفته است.
از قرن پنجم میلادی آغاز می‌شود، زمانی که مردم از هجوم اقوام وحشی به این جزایر پناه بردند. با گذشت زمان، ونیز به یک جمهوری قدرتمند دریایی تبدیل شد که تجارت و سیاست را در مدیترانه کنترل می‌کرد. این شهر همچنین مرکز هنر و فرهنگ بود و هنرمندان و معماران مشهوری را به خود جذب می‌کرد.
جمهوری read more ونیز تا قرن هجدهم میلادی برپا بود و پس از آن تحت تسلط اتریش و ایتالیا قرار گرفت. با این حال، ونیز هنوز هم هویت و فرهنگ منحصر به فرد خود را حفظ کرده است و به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در جهان شناخته می‌شود.
بهترین راه برای گشت و گذار در ونیز، پیاده‌روی یا استفاده از قایق است.
پیاده‌روی: ونیز شهری کوچک است که به راحتی می‌توانید با پای پیاده در آن بچرخید. با قدم زدن در خیابان‌های باریک و میدان‌های تاریخی، می‌توانید حس و حال واقعی این شهر را تجربه کنید.
قایق: قایق‌های گوندولا، واتاپورتی (اتوبوس‌های آبی) و vaporetti (کشتی‌های مسافربری) از جمله وسایل حمل و نقل آبی ونیز هستند. گوندولا سواری تجربه‌ای رمانتیک و کلاسیک است که به شما امکان می‌دهد تا از نزدیک معماری باشکوه ونیز را تماشا کنید. واتاپورتی‌ها مقرون به صرفه‌تر هستند و در مسیرهای اصلی تردد می‌کنند. vaporettiها نیز برای مسافت‌های طولانی‌تر و رفتن به جزایر اطراف مناسب هستند.

Report this page